Filtreleme
Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası Modelleri

Yoğun iş temposu, evde ve dışarıda ki stresli ortamlar ve yorgun vücutlarımızı dinlendirebileceğiniz uygun yatak odası modelleri arasından hem uyku kalitenizi artıracak hem de sizlere huzurlu bir ortam sağlayacak olan modeller arasından seçim yapmalısınız. Bu sayede evinize gelip huzur bulabileceğiniz ve kaliteli bir uyku alabileceğiniz yatak odanızdan çıkmak istemeyeceksiniz. Son yıllarda yatak odaları içinde birbirinden güzel ve farklı modellerde her zevke hitap edebilen birçok model bulunmaktadır. Bu sayede zevkinize en uygun olan modeli kolaylıkla seçebilirsiniz.

Yatak odası mobilyaları içeriğinde bulunan dolap, yatak, komodin ve şifonyer her takımın içinde bulunmaktadır. Yatak odanızın büyüklüğüne göre özel üretim yaptırabileceğiniz gibi dolabın büyüklüğü ya da kapak sayısı da değişiklik yapabileceğiniz undurlar arasında yerini almaktadır.

Birbirinden Şık Yatak Odası Modelleri

Şık ve modern çizgilerde tasarlanan yatak odası modelleri özellikle yeni evlenen çiftlerin ve gençlerin tercihi olarak gözüküyor. Yatak odası mobilyası seçerken tasarımının yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da renk seçimi olmaktadır. Huzur bulunan ve dinlenilen yatak odalarında hakim olan renkler genellikle soft renkler içinden seçilmelidir. Gözü yormayan ve sizin için dinlendirici olabilecek renkler arasında krem, bej, uçuk pembe ya da mavi tonlarında mobilyalar seçilebilir. Son yıllarda da soft renklerin hüküm sürdüğü bir yatak odası modası mevcuttur. Bu yüzden seçim yapmakta zorlanacağınız harika modellere sahip olabilirsiniz. Yine renk seçiminin yanında sizin için en ergonomik ve fonksiyonel olan modeli seçmek yapacağınız akıllıca seçimlerden biri olacaktır.

Özellikle gardırop ölçülerine sonradan sorun yaşamamak için oldukça dikkat edilmelidir. Eğer bir gardıroba elbise ve pardösü gibi kıyafetler asılacaksa, gardırobun boyu en az 160 cm derinliği de 60 ile 70 cm arasında değişmelidir. Eğer yatak odanız küçük ve alanınız da darsa mutlak gardırop kapaklarınızı yer kazanmak adına kayar kapı şeklinde seçmelisiniz.

Yatak Odası Modelleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odası modelleri arasından seçim yaparken renk ve modelin yanında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli özellik de mobilyasının ağacının sağlamlığıdır. Ağacınız ne kadar sağlam olursa yatak odanızın kullanılma ömrü de bir o kadar uzun olmaktadır. Eğer yatak odanızda yeterli alana sahipseniz de koyacağınız bir puf ya da sandıklı bir sedir koyarak hem hoş bir görüntü sergiler hem de boş alanlarınızı oldukça iyi bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.